Mobil Uyumlu Websitesi Neden Çok Önemlidir?

Mobil uyumlu bir site her boyuttan cihaza göre tasarımının ve içeriğinin özel olarak oluşturulduğu web sitesi demektir.

Mobil Uyumlu Websitesi Ne Demektir?

Mobil uyumlu bir site her boyuttan cihaza göre tasarımının ve içeriğinin özel olarak oluşturulduğu web sitesi demektir. Yani web siteniz cep telefonunuzda telefonunuzun boyutlarına, tabletinizde tabletinizin boyutlarına, masaüstü bilgisayarınızda ekranınızın boyutlarına göre şekil alır ve içeriğiniz düzgün ve okunabilir olur , bu da ziyaretçileriniz sitenizin vermek istediği mesajı kolaylıkla anlar ve buna göre aksiyon alır.

Mobil uyumlu bir site her boyuttan cihaza göre tasarımının ve içeriğinin özel olarak oluşturulduğu web sitesi demektir.

Günümüzde internete bağlanan cihazların büyük çoğunluğu cep telefonu gibi taşınabilir cihazlardır. Kullanıcılar internette geçirdikleri vakitlerinin büyük çoğunluğunu cep telefonu ya da tablet gibi cihazlar üzerinden gerçekleştirmektedirler. Özellikle facebook, Instagram gibi sosyal ağlara daha çok cep telefonlarından giriş yapmaktadırlar.
İnternette markanızın ya da işinizin reklamını yapıyorsanız ve reklamınız facebook gibi sosyal ağlarda yayınlanıyorsa sitenize gelen ziyaretçilerin büyük çoğunluğu mobil cihazlar üzerinden gelmektedir. Hal böyle olunca sitenizin mobil uyumlu olmasının önemi daha da artmaktadır. Eğer siteniz mobil uyumlu değilse, mobil cihazlarda da masaüstü cihazlarda göründüğü gibi görünüyorsa, muhtemelen mesajınızı ziyaretçilerinize ulaştıramayacaksınız demektir. Çünkü kimse karınca duası küçüklüğünde bir yazıyı okumak ya da küçük resimlerinize bakmak istemeyecektir ve sitenizden fazla zaman kaybetmeden çıkış yapacaktır ve sizin de reklam harcamalarınız boşa gidecektir.

Eğer siteniz mobil uyumlu değilse, mobil cihazlarda da masaüstü cihazlarda göründüğü gibi görünüyorsa, muhtemelen mesajınızı ziyaretçilerinize ulaştıramayacaksınız demektir.

Mobil Uyumlu Siteler Google’da daha önde yer alır

Dünya’nın en büyük arama motoru olan google artık mobil uyumlu siteleri arama sonuçlarında mobil uyumlu olmayan sitelere göre daha önde çıkarmaya başlamıştır. Web sitenizin arama sonuçlarında önlerde çıkması sitenizin değerini artıran bir gelişmedir. Web sitenize ne kadar çok trafik alırsanız web siteniz üzerinden markanızı ya da ürünlerinizi pazarlama şansınız o kadar artacak demektir.

Mobil bir websitesine nasıl sahip olacağım?

Aslında bu sorunun cevabı çok basit. Yapmanız gereken tek şey, profesyonel kadrosuyla ve en güncel yazılım ve tasarım altyapısıyla size en iyi hizmeti sunacak olan İnternet Sistemi’ne ulaşmak ve talebinizi iletmektir. Uzman kadrolarımız size en iyi hizmeti en kısa sürede ulaştıracaklardır.

Related Posts